İş ekipmanlarının Periyodik Kontrollerinin yaptırılması İş Kanununun 78. Maddesi ve ve İşçi Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğünün 373.374.376.378. maddeleri gereğince yapılması yasal zorunluluktur.
Teknik Periyodik Kontroller; İş ekipmanlarının mevcut durumunun, kullanımının ve kullanıldığı ortamın iş güvenliği bakımından yasal mevzuatın ve teknik standartların gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığının, varsa uygunsuzluk ve eksikliklerinin tespiti ile güvenli çalışabilmesi için teknik ve yasal bakımdan yerine getirilmesi gereken hususların ve alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Kaldırma araçlarının (vinçler,caraskallar,asansörler,forkliftler,asma cephe iskeleleri,çalışma platformları) üç ayda bir,
Basınçlı kapların (kompresörler,hidraforlar,kazanlar,basınçlı tanklar) yılda bir kez periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.
Deneyimli Makina Mühendislerimiz tarafından Periyodik Kontroller Galata İş Güvenliği tarafından standartlara uygun olarak yapılmaktadır.

 

GALATA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇEVRE DANIŞMANLIK EĞİTİM MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ.

İletişim Adresimiz       : Tekstilkent Ticaret Merkezi B4 Blok No.76 Esenler - İSTANBUL

İletişim Numaralarımız : (212) 436 00 83 - (505) 755 54 12  E-Mail : info@galatadanismanlik.com